Igéretes évvége

Freestyle Rally Kft komoly elhatározást valósíthatott meg, szerződött partnerei segítségével. Ennek eredményeképpen vásárolt a csapat egy mentőautót, amivel a 2014-es Budapest-Bamako rally kb 9000 km-es távját szeretnék megtenni és végül felajánlani egy rászoruló kórháznak.

Az autó felkészítése után, terveink felkeltették a média érdeklődését. Csapatunkat megkereste az Rtl Klub hiradó stábja és még aznap beszámolt kalandos utazásunk részleteiről. Bács-Kiskun megye hírportál oldala, a Baon is érdeklödőtt jótékonysági utunkról és a nyitóoldalon közölte ezt olvasóival. Kecskemét forgalmas helyein (Bevásárlóközponton, Piactéren) lett kiállítva a mentőautó, ahol a járókelők nagy érdeklődéssel és segítségnyújtással járultak hozzá utunkhoz. Ebben segítséget nyújtott a térség rádiója(Gong Rádió) ahol egy 30 perces műsort forgattak velünk. A helyi újságok mint példáául a Petőfi Népe a főcímoldalon hozták le kalandos utazásunkkal kapcsolatos információkat.

Köszönjük szerződött partnereink bizalmát!

Mikulás Rally

Az idei év befejezéseként pilótáink a 17. Mikulás rallyn indultak el. Lassan már hagyományként megrendezésre kerülő versenyen a csapat Ladájában foglaltak helyet pilótáink. Nagy Matyi mint sofőr és Gönczi Gergő mint navigátor. A fiúk izgatottan vágtak neki a veszprémi hétvégének. Matyi kicsit nosztalgiázhatott, Gergő pedig a tanulásnak szánta a versenyt. Zord időjárás és hó fogadta a csapatot pénteken, ami megnehezítette a gumiválasztást a murva terepen. Vasárnapra már kisütött a nap és latyakossá váltak a gyorsasági szakaszok. A reggeli rajtot követően az élmezőnyben tudták felvenni a harcot a csoportjukban, viszont az utolsó gyorson egy lendületes jobbos kanyarban az autóval kicsúsztak az útról és lejött a lengőkarcsavarról az anya. Ez az apró hiba a verseny végét jelentette amit nagyon sajnált a csapat mert egy jóhangulatú, családias hétvégét tudhatott a csapat a háta mögött.

"Utolsó menet"

Hétvégén megrendezésre kerülő Rally Túra utolsó megmérettetésén

is felveszi a harcot Nagy Matyi csapata a Freestyle Rally Kft.

Nagy Matyi:

Nem túl erős tatabányai szereplés után megújult

lendülettel vágunk neki a hétvégi váci futamnak.

Szeretnénk végre idén is versenyt nyerni de a legfontosabb,

hogy a jövő évi bajnokságra készülve az új alkatrészeket

és azoknak a beállításait tökéletesítsük!

Nem adta ki...

Freestyle Rally Kft csapata részt vett a június 15-16-án megrendezésre kerülő SALGÓ Midex Rally-n.

Szombat délután egy prológon rajtolhatott el a Nagy Mátyás és Nagy Tamás párosunk, vasárnap pedig

legendás  gyorsasági szakaszok voltak kijelölve. Sajnos nem a vártaknak megfelelően teljesítették

a versenyt…

Nagy Matyi:
Rengeteget készültünk a Salgó Rallyra. Egész napos teszten vettünk részt a versenyt megelőző
hétvégén ahol az autó beállításait próbálgattuk.
Kellemest a hasznossal összekötöttük és a szponzorokat meg a szurkolóinkat is autóztattuk.

Az autó felkészítése jól sikerült, nagy örömmel vártuk a salgótarjáni új pályákat. Ezek jó minőségűek
voltak az átlaghoz képest.Szokásosnál talán jobban is szerettünk volna nyerni és a túlzott feszültség a

visszájára fordult.Vasárnap számunkra az első gyorsaságin vége lett a versenynek.
Az egyik jobbos kanyarban elúszott az autó  és egy kicsit hozzáért a bal hátulja a szalagkorláthoz.
Ez még nem lett volna annyira vészes de az úton szorosan a padka mellett volt egy betonból készült
esővízelvezető csatorna és az kiszakította a bal első futóművet. Ezzel nekünk sajnos be is fejeződött a verseny.

Nem utolsó sorban szeretnék megköszönni a nézők segítségét és a videófelvételeket!

Nagy Matyi értékel az ózdi célban...

A Freestyle Rally Kft párosa Nagy Matyi és Nagy Tamás kettős a XI. Kaiser Ózd Rallyt az abszolút 4. helyen zárta. Matyi a célban adott riportban összefoglalja az elmúlt két verseny eseményeit.

A képre kattintva megnézhetitek a riportot...

Kis lépésekkel előre...

Freestyle Rally Kft pilótája, Nagy Matyi a hétvégén már a negyedik helyről rajtolhat el az idei IX Kaiser Ózd Rally-n. Reméli, hogy a verseny végeztével hátránya csökkenni fog az összetett állásban

Nagy Matyi: Az előző versenyt sajnos nem a vártaknak megfelelően teljesítettük Így megpróbáltuk a hibákat helyreállítani. Az autó motorja megjavult ezutánbízom benne, hogy le tudja adni a maximális teljesítményt. Az elvégzett tesztek ezt igazolják így az autó felkészült állapotban érkezik Ózd várasába.

Én is folyamatosan azon dolgozom, hogy a legjobbat hozzam ki magamból a versenyeken. Április 27-én a Royal FightersRun akadályfutáson indultam el a 7km-es kategóriában. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy próbálja ki mert egy nagyon jó hangulatú, kitartást és összeszedettséget igénylő próbatétel. :-)

Szeretnék a hétvégén egy zökkenő-és problémamentes versenyt végigautózni. Az Eger Rallye-ból kiindulva remélem, hogy ismét izgalmas harcok alakulnak ki a dobogó fokaiért. A királdi körgyorson ebben az irányban még nem mentem, mint ahogy az a versenykiírásban feltűnik, de megpróbáljuk a legtöbbet kihozni magunkból és az autóból.

Várunk minden kedves szurkolót május 11-12-én Ózdra, hogy együtt éljük át a verseny izgalmait.

„Kedveljétek” oldalunkat a Facebook-on, hogy minél több és frissebb információhoz juthassatok hozzá a csapat életével kapcsolatosan: https://www.facebook.com/FreestyleRallyRacing

Köszönjük a Támogatóink Bizalmát!

Eger Rallye 2013.04.06-07.

Freestyle Rally Kft csapata a hétvégén Eger városába utazott,

hogy részt vegyen a Rally Túra Bajnokság I. futamán.

Közel 100 induló közül 15db Mitsubishi rajtolt el vasárnap korareggel.6 gyorsasági szakasz várt a mezőnyre.

Pilótánk Nagy Matyi is izgatottan várta a 7:46-os rajtot, hogy pozitív versenyt tudhasson a háta mögött.

Nagy Matyi: A hosszú szünet után jó volt újra Eger környékén versenyezni. Az időjárás kétséges volt, én személy szerint jobban szeretem, ha esik az eső,egy kicsit taktikázni kellett a gumiválasztással. Számításaim beigazolódtak és szoros küzdelem folyt az első helyért, ezt az időeredmények is tükrözték. Volt olyan gyorsasági szakasz ahol 3-4 páros is 1 másodpercen belül végzett. A verseny kiválóan volt megszervezve több ezer néző előtt mutathattuk meg a felkészültségünket, szerencsére nem volt semmilyen fennakadás, minden gördülékenyen és zökkenőmentesen zajlott le. Sajnos ez a mi autónkra nem mondható el teljes mértékben, volt egy apró motorproblémánk így nem tudta leadni a maximális teljesítményét. A versenyprogramokat a gyorsaságik közben kellett kapcsolgatni, ez az időeredményen is látszik. A harmadik gyorson én is hibáztam, nekitolattam egy szalagkorlátnak ezenkívül más kalandunk nem volt. A szervizcsapat tökéletes munkát végzet, de a motorteljesítményét nem sikerült helyreállítani, így összetettben a 4. helyen zártuk a versenyt. Az évvégén még jól jöhetnek a kapott pontok és a következő futamon megpróbálunk jobb helyezést elérni.

2013-as Rally Túra Bajnokság kezdése

Lassan vége lesz a télnek és megkezdődik az idei évad a Rallye Túra Bajnokság háza táján is.

Csapatunk is újult erővel készül az idei szezonra. Tervezetünk szerint a bajnokságban megrendezésre kerülő versenyeken szeretnénk elindulni és a mezőny elején végezni. Ez komoly felkészülést és együttműködést igényel a csapattól. Pilótánk Nagy Mátyás már a téli időszakban is erre összpontosított, szellemileg és fizikailag is felkészült, hogy az idei évben ígéretéhez híven, visszakérje az #1 rajtszámot. Az idei hóesésnek leginkább a rally szerelmesei örülhettek, így mi is több alkalommal látogattunk el ilyenkor a hegyekbe, hogy ne essünk ki a „lendületből”

2013.03.15. Hóautózás a Bükkben videó….

A szezont egy  új szerű  Mitsubishi Lancer Evo IX –es autóval versenyezzük végig. Reméljük az idei évben több szerencsénk lesz vele, mint a 2012-es bajnokságban. Az autó még fejlesztés és tesztelés alatt áll, hogy az Eger rallyen felvehessük a harcot az első helyt

Az Eger Rally április 5-6 –án lesz megrendezve. Szeretettel várunk minden kedves támogatónkat, szurkolóinkat!