Díjkiosztó 2010

2010. november 21-én a 2010-es év záró akkordjanként megrendezésre került a Grepton Rali-Túra Bajnokság díjkiosztója.
E neves rendezvényen büszkén vehettük át Mészáros Ivántól, az RTE elnökétől az Abszolult II. helyért járó kupánkat.
Azonban nem hagyjuk sokáig pihenni EVO VI-unkat, ugyanis csapatunk oszlopos tagja, Lénárt András  Nagy Tamás navigálásával rajthoz áll a Szilveszter Ralin a Hungaroringen.
A jövő évre vonatkozóan már nagyjából megvannak a tervek, de akad még néhány kérdőjel, többek között, hogy milyen autó fog gurulni alattunk.
.
.
Ózd Rally 2010

2010. augusztus 28-29-ei hétvégén került megrendezésre a VIII. Suzuki Kaiser-Ózd Rali. Az előző verseny sajnálatos és bosszantó eredménye miatt kicsit csalódottan - összetettben visszaestünk a 2. helyre - , de bizakodón álltunk rajthoz. A technika ördöge azonban lecsapott ránk, és már az 1. gyorsot követően fel kellett adnunk a versenyt egy eldurrant vízcső miatt.

Egyszer fentVigyor, egyszer lentRosszall
Nagyon jól indult a PRINCE Beer Veszprém Rally Bajnokság a júl. 17-ei hétvégén.
Ez volt az idei sorozatból a 2. murvás verseny, mely az előző versenyhez hasonlóan szintén az első osztállyal került megrendezésre.
Ez okból kifolyólag az egyik gyorsasági szakasz - a Sólyi erdő -,a második körben különösen rossz állapotban volt, mire megérkeztek rá a túra versenyzői. Mi remekül felvettük a harcot, kisebb problémánk a 2. gyorson akadt, ahol akkora volt a por, hogy az utastérből alig láttunk ki.
A versenyt végül az első helyen zártukVigyor!  A végső technikai ellenőrzésen azonban egy nem megfelelő méretű alkatrész miatt kizártak a versenybőlÜvöltés, így az összetett bajnokságban visszacsúsztunk a 2. helyre.
A következő verseny Ózdon kerül megrendezésre augusztus 28-29-én aszfalton.
.
.
.
Abszolút 1.hely Bükfürdőn

Abszolút 1. hely a Rali-Túra BajnokságbanKacsintás
rally BükfürdőVégre elérkezett a pillanat, mikor a dobogó legfelső fokára állhattunk.Ez az a hely ahová életünkben először szeretnénk odaszögelni a lábunkat.Király
Nagyon jó versenyen vagyunk túl remekül működött az autó és mi is összeszedettek voltunk.Már az első gyorsasági szakaszon tetemes előnyt tudtunk szerezni,ami nagyon megnyugtató volt. A 2. szekcióban lévő 3 gyors igazi ralipályák voltak,nagyon élveztük és ráadásul mi voltunk a leggyorsabbak.
Mivel eddig is folyamatosan dobogós helyeken végeztünk, a most szerzett pontszám elég lett ahhoz,hogy a Bajnokságban is átvegyük a vezetést!
.
.
.
Esztergom Rally 2010

X. Ventiv Group Esztergom Rally, melyre újult
erővel sikerült a rajthoz állnunk.
Remekül kezdődött számunkra a verseny, mert már az első gyorsaságin nagyon jó időt mentünk.
Az első szervízben azonban már érezhető volt, hogy nem lesz gond nélküli a verseny, mert erősen gyülekeztek a magasban a viharfelhők. Ez a tény elgondolkodtatott bennünket, hogy milyen gumikkal guruljunk ki a következő körre. A választás jónak bizonyult, mert a következő (Tardos-Bikolpuszta) gyorson sikerült első időt teljesítenünk a száraz gumikkal.
A III. gyorsasági szakaszon is próbáltuk a maximumot kihozni magunkból, azonban az egyik kanyarban megpördültünk, mely súlyos másodpercekbe került.
A következő körben nem kegyelmeztek az égiek, küldtek a mezőnyre egy "kevés" esőt jéggel kombinálva, ezért a rajt előtt  megvágtuk a gumikat a jobb tapadás érdekében...viszont ennek következtében kikéstünk, mely ismét súlyos másodpercekbe került. Az időjárásnak köszönhetően az 5. gyorsasági szakaszt kivették etapnak, mert a víz elárasztotta a pályát.
Az utolsó körben ismét sikerült abszolult időt futnunk, s bár az 5 gyorsasági szakaszból kettőn első időt mentünk, a megpördülés valamint a késés miatt az abszolult III. hellyel zártuk a versenyt!
.
.
.
Tatabánya rally 2010

Megőriztük a Bajnokságban az Abszolút 2. helyet Tatabányán
Nagyon erős a mezőny a Túrában, másodpercek döntik el a dobogós helyezéseket. Az első gyorstól kezdve kínlódtunk a kuplunggal és mivel a javítási munkálatok több időt vettek volna igénybe mint amennyi a rendelkezésünkre állt, így csak bízni tudtunk benne,hogy kibírja a verseny végéig. Sajnos így nem tudtunk lépést tartani  Végh Dáviddal és Lovász Palival, akik hibátlanul teljesítették az összes gyorsot.
Mindezek ellenére sikerült végül a dobogó 3. lépcsőfokán végezni, így az éves bajnokságban megőriztük a 2.helyünket.
.
.
.
Közönségtalálkozó

VI. Rali-Túrás közönségtalálkozó kellemes szórakozási lehetőséget jelentett számunkra, hiszen a
bajnokságban szereplő ellenfelekkel a pályán kívül is akadt bőven beszélgetési alap.
Nagyon jó érzés számunkra, hogy ilyen összetartó bajnokságban versenyezhetünk, és várunk minden érdeklődőt továbbra is a közönségtalálkozókra, hogy mindenki részese lehessen a Rali-Túrát körülvevő hangulatnak.
.
.
.
.
.
Eger Rally 2010

A várakozásainknak megfelelően teljesítettük az egri versenyt.
Az elején egy kicsit rozsdásan indultunk, érződött a téli kihagyás a teljesítményünkön. Az első gyorsaságit sikerült is túlizgulni, egy korai rajttal lettünk gazdagabbak.
A verseny további részében  sikerült felvenni a saját ritmusunkat. Az abszolút második hely számunkra nagyon kedvező ebben az erős mezőnyben. Annak is örülünk, hogy az első osztállyal végre összemérhettük magunkat néhány közös gyorson, ahol meglepetésre a plusz berakott lassító ellenére is jobb időt mentünk.